Taşıt Kredisi Çeşitleri

Güncelleme: 15.10.2021 Yayımlama: 09.06.2016 | Okuma Süresi: 2 dk.

Taşıt kredisi altında birden fazla kredi çeşidi bulunmaktadır. İhtiyacınız olan kredi türünü belirledikten sonra, kullanacağınız kredi türünün özelliklerini ve sizin için ne gibi avantajları ve dezavantajları olduğunu inceleyebilirsiniz.


En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranları:

40.000 TL 48 Ay Vade

Toplam Maliyet 60.525 TL
Faiz Oranı %1,53
Aylık Taksit 1.261 TL
Toplam Maliyet 60.075 TL
Faiz Oranı %1,50
Aylık Taksit 1.252 TL
Toplam Maliyet 60.675 TL
Faiz Oranı %1,54
Aylık Taksit 1.264 TL

Tüm Taşıt Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların taşıt kredisi faizlerine ulaşmak için taşıt kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Sıfır Kilometre Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi türleri içinde en çok başvurulan kredi türlerinden biri sıfır kilometre taşıt kredisidir. Bankalar tarafından istenen koşulları sağladığınız durumda taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Başvurunuz onaylanmış olsa bile satın almak istediğiniz taşıt bedelinin tamamı için kredi kullanamazsınız. Bankaların taşıt kredisi için sunduğu azami kredi tutarı, taşıtın fatura bedelinin 50 bin TL ve altında olduğu araçlar için %70’ini, 50 bin TL ve üzeri araçlar için de  %50’sini geçemez. 

Bankalar kredi karşılığında kasko sigortası yaptırmanızı isteyebilir, ancak bu durum bankadan bankaya değişkenlik gösterir. Yani her bankada sigorta zorunluluğu bulunmamakla birlikte sigortanızı kredi kullandığınız bankada yaptığınızda faiz oranı ve diğer masrafların indiriminden yararlanmanız da mümkündür.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


İkinci El Taşıt Kredisi

Kullanıcılar tarafından satışa sunulan ikinci el araç, otomobil ve taşıt alımında kullanılabilen bireysel tüketici kredisine ikinci el taşıt kredisi adı verilmektedir. İkinci el araçların değeri aracın kasko değeri esas alınarak hesaplanmakta olup, size verilecek azami kredi tutarı 50 bin TL ve altında olan araçlar için %70, 50 bin TL ve üzeri olan araçlar için %50 uygulanmaktadır.

Ticari Taşıt Kredisi

Ticari taşıt kredisi almanızın ilk koşulu ticari sicil kaydınız bulunduğu bir firma sahibi olmanız gerekmektedir. Ticari taşıt kredisi kullanan firma, aktif olarak faaliyetlerine devam ediyor olmalıdır. Ticari taşıt kredisi; minibüs, kamyonet, tır, otobüs, kamyon, panelvan, otomobil gibi taşıtları kapsamaktadır. İş makineleri kesinlikle ticari taşıt kapsamına girmemektedir. Ticari taşıt kredisine başvuru koşulları bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle imza sirküleri, vergi levhası ve firmanın bağlı olduğu ticaret odası kaydı gerekmektedir.

Motosiklet Kredisi

Motosiklet kredisi her bankada bulunmamaktadır. Motosiklet kredisi mevcut olan her bankanın vade ve faiz oranı ile kredi kullanacağınız motosiklet modelleri de değişkenlik göstermektedir. Alınacak motosiklet sıfır kilometre ise proforma faturası, ikinci el ise ruhsat fotokopisi, nüfus cüzdanı, gelir belgesi gibi evraklar gerekmektedir.

Aracınız 10 yıllık bakım masrafını hesaplamak istiyorsanız, "Otomobil Sahibi Olmanın Yıllık Maliyeti Hesaplama" aracımıza bakabilirsiniz.

Tekne Kredisi

Tekne kredisi kullanmak isteyenler öncelikle satın almak istedikleri tekneye ait satıcı firmadan proforma fatura istemelidir. Bankalar başvurunuzdan sonra hakkınızda kredi soruşturması süreci başlatmaktadır. Bunun sonucunda kredi ortalamanız yeterli seviyedeyse kredi başvurunuzu onaylayacaktır. Fakat her banka tekne kredisi vermediği için başvuru yapmadan önce tekne kredisi veren bankaları araştırmanız işinizi kolaylaştıracaktır. 

Taşıt Kredisi için Gerekli Olan Belgeler

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi,
  • Araç üzerinde herhangi bir borç olmadığını gösteren bir yazı, 
  • Aracın trafikten çekilme kaşesinin vurulmadığını gösteren bir belge,
  • 2. el araç alımında (10 yaşa kadar) aracın ruhsatı

Poliçe Yenileme Alarmına Kaydol


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et