Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Güncelleme: 26.03.2021 Yayımlama: 04.11.2015 | Okuma Süresi: 4 dk.

Findeks Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Findeks, Kredi Kayıt Bürosuna ait bir marka olup, kredi notunuzu buraya ödeyeceğiniz belirli bir ücret karşılığında (2021 yılı için yaklaşık 7 TL) öğrenebilirsiniz. Findeks, üzerinden notunuzu öğrenmek istiyorsanız öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir. Üye işleminizi gerçekleştirdikten sonra istediğiniz zaman kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Bankalar Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulama işlemini birçok banka müşterilerine sunmaktadır. Bankalar aracılığıyla notunuzu öğrenmenin iki yolu bulunmaktadır. Banka şubesinden notunuzu öğrenmek istiyorsanız, şubeden bunu rica edebilir ya da kredi başvurusu yaptığınızda öğrenebilirsiniz. 

Eğer şubeye gitmeden halletmek istiyorum diyorsanız, internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için de internet bankacılığına giriş yaparak, ilgili menüye girerek ödeyeceğiniz belirli bir ücret karşılığında notunuzu öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sistemi üzerinden kredi risk durumunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi e-Devlet kredi notu sorgulama sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

e-Devlet Kredi Risk Merkezi Raporu Sorgula

Findeks’in Sunduğu Hizmetler ve Ücretleri

Ülkemizde kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu’na (KKB’ye) bağlı olan Findeks tarafından oluşturmaktadır. Findeks hem ticari hem de bireysel son kullanıcıya yönelik olarak birçok hizmet sunmaktadır. 

Findeks kredi notu haricinde bireysel müşterilere altıya yakın hizmeti sunmaktadır. 

Findeks’in bireysel müşterilere sunduğu başlıca hizmetler şunlardır:

  1. Kredi Notu: Bankalardan kullanmış olduğunuz bireysel nitelikli tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verilerinin analiz edilerek not sistemine çevrilmesi şeklinde oluşturulur. 
  2. Risk Raporu: Halen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinize ilişkin ödeme geçmişini gösteren rapordur.
  3. Not Danışmanı: Kredi notu algoritması her türlü finansal değişimden etkilenir. Not Danışmanım Hizmeti ile bu değişimlere nasıl müdahale edileceği ve kontrol altında tutulabileceği konusunda uzman danışmanlardan size özel öneriler alırsınız.
  4. Takipçi: Kimlik, İletişim ve Finansal bilgilerin tüm dünyada, internet ortamında düzenli olarak taranması ve bulunması halinde SMS ve e-posta yoluyla haber verilmesi hizmetidir. Bu sayede izinsiz olarak bilgilerinizin kullanılmasına müdahale edebilirsiniz.
  5. İzleme: Findeks hizmetlerinin tek bir yönetim ekranından takip edilebilmesini sağlar. Böylece finansal hayatta gerçekleşen değişimlere daha kolay hâkim olabilir ve gerekli durumlarda müdahale edilebilirsiniz.
  6. Uyarı Hizmetleri: Bilgi dâhilinde veya dışında gerçekleşebilecek önemli değişiklikler hakkında bilgi vermektedir. Bilginiz dâhilinde bile olsa dikkatinizden kaçabilecek önemli finansal değişimlerin takip edilebilmesi için ideal bir hizmettir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

15.000 TL 36 Ay Vade

Toplam Maliyet 20.509 TL
Faiz Oranı %1,48
Aylık Taksit 568 TL
Toplam Maliyet 20.549 TL
Faiz Oranı %1,49
Aylık Taksit 569 TL
Toplam Maliyet 20.952 TL
Faiz Oranı %1,59
Aylık Taksit 580 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Findeks Paketler

Paket Hizmet Fiyat (KDV Dahil)
Klasik

Notlu Risk Raporu (12 Adet) 

Uyarı Hizmeti (12 Ay)

88,56 TL

Avantajlı Not Danışmanım

Notlu Risk Raporu (2 Adet) 

Not Danışmanım (1 Kez)

53,10 TL
Premium

Notlu Risk Raporu (12 Adet) 

İzleme (12 Ay)

Uyarı Hizmeti (12 Ay)

Not Danışmanım (3 Kez)

212,40 TL 

*Tablodaki ücretler Ocak 2021 itibari ile alınmıştır.

Klasik Paket: KKB’nin temel ürünlerini ve uyarı hizmetlerini sunduğu paketidir. Bu paket ile kendi finansal durumunuzu düzenli olarak takip ederek gerektiği yerde müdahale edebilirsiniz.

Gold Danışmanlık: Klasik Paket’in özelliklerine ek olarak not danışmanlığı veya takipçi hizmetlerini alabilirsiniz. Bu hizmetler ile finansal hayatınızı daha güvenli ve daha doğru yönetebilirsiniz.

Premium Paket: KKB’nin bireysel müşterilerine yönelik olarak sunmuş olduğu tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu paket ile yıl boyu finansal hayatınızı takip edebilir, danışmanlık hizmeti alabilir ve kişisel bilgilerinizi daha güvende tutabilirsiniz.

Tekil Fiyat Listesi

Hizmet Kullanım Ücret (KDV Dahil)
Findeks Kredi Notu 1 Adet 6,49 TL
Risk Raporu 1 Adet
11,80 TL
Not Danışmanım 1 Adet
53,10 TL
Takipçi 12 Ay
88,56 TL

*Tablodaki ücretler Ocak 2021 itibari ile alınmıştır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu'na bağlı Findeks tarafından çeşitli bileşenlerin oranlaması alınarak belirlenir. Bu bileşenlerin oranlaması dönemsel olarak değişip, yeni faktörler dâhil edilse de temelde 5 başlık kapsamında belirlenir. 

Bu başlıklar kredi notu değerlendirmede her zaman temel olarak alınabilir.

Kredi notu hesaplama hakkında detaylara ulaşmak için ilgili sayfayı ziyaret edin.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et