e-Devlet Üzerinden Ulaşılabilecek Araç Bilgileri

Güncelleme: 15.10.2021 Yayımlama: 14.12.2020 | Okuma Süresi: 3 dk.

e-Devlet Araçlarım Sayfasından Ulaşılabilecek Bilgiler 

  • Trafik ve Kasko Sigortası Bilgileri
  • Ceza ve Borç Bilgileri
  • Muayene ve Egzoz Emisyon Bilgileri
  • HGS ve OGS Geçiş Bilgileri

Yukarıdaki tüm bilgilere e-Devlet araçlarım sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


Trafik Sigortası Fiyatları - 03 Aralık 2021

İstanbul 819 TL
Ankara TL
Diğer İller 662 TL
İstanbul 958 TL
Ankara 914 TL
Diğer İller 880 TL
İstanbul 991 TL
Ankara 1015 TL
Diğer İller 948 TL

Tüm Trafik Sigortası Tekliflerini Listele


20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası, kasko teklifi almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.


Trafik ve Kasko Sigortası Bilgileri Nereden Öğrenilir?

Trafik ve kasko sigortasının olup olmadığı, hangi sigorta şirketinden yapıldığı, sigorta bitiş tarihleri, acente numarası, tescil belge numarası (ruhsat seri no), e- Devlet araçlarım sayfasından öğrenilebilir.

Ayrıca trafik ve kasko sigortası şirketi ve poliçe bitiş tarihlerini sadece TCKN ve plaka bilgisiyle sigorta sorgulama sayfamız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Araçları Nereden Öğrenebilirim?

Adınıza kayıtlı tüm araçların listesine ve bu araçlara ait sigorta, ceza, borç, muayene gibi tüm bilgilere e-Devlet araçlarım sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Trafik Cezası ve Vergi Borcu Bilgileri Nereden Sorgulanır?

Trafik sigorta ve vergi borç bilgileri e-Devlet araçlarım sayfasından veya doğrudan Gelir İdaresinin İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden sorgulanıp ödenebilir.

Daha fazla bilgi almak için trafik cezası sorgulama nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin.

Araç Muayene Bilgileri Nereden Sorgulanır?

Araç muayene bitiş tarihi, muayene sonuç ve rapor numarası e-Devlet araçlarım sayfasından sorgulanabilir. Ancak kusur oranları dâhil muayene raporunun tamamına e-Devlet barkodlu araç muayene raporu sorgulama sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Poliçe Yenileme Alarmına Kaydol

Egzoz Emisyon Ölçüm Bilgileri Nereden Sorgulanır?

Egzoz emisyon ölçüm raporuna, e-Devlet araçlarım sayfası veya yine e-devlet üzerinde yer alan egzoz emisyon ölçümü sorgulama sayfasından ulaşabilirsiniz. Raporda ölçüm geçerlilik tarihi, ölçüm bilgileri, aracın ruhsat bilgileri ve işlem yapıldığında aracın km'si gibi ek bilgilere de ulaşılabiliyor.

Daha fazla bilgi almak için egzoz emisyon ölçümü sayfamızı ziyaret edin.

Aracın Kilometresi (km) Nasıl Sorgulanır?

Aracın kilometresi göstergesinde yer alır. Ancak herhangi bir şüpheli durumda muayene raporu veya egzoz emisyon ölçüm raporunda yer alan en son yapılan muayene veya ölçüm raporundaki kilometresine bakılabilir. Eğer aracın bu belgeleri mevcutta yoksa, e-Devlet üzerinden bu belgeler sorgulanabilir. Adınıza kayıtlı araçlarda bu bilgi hemen sorgulanmakla birlikte, adınıza kayıtlı olmayan aracın sadece tescil belge numarası ve plaka bilgisiyle e-Devlet egzoz emisyon ölçümü sorgulama sayfasından aracın en son muayene kilometresi öğrenilebilir. 

HGS Bakiye ve Geçiş Bilgileri Nereden Öğrenilir?

HGS bakiyesi ve geçiş bilgileri, e-Devlet araçlarım sayfası veya e- Devlet HGS hesap bilgisi sorgulama sayfası üzerinden öğrenilebilir. Ayrıca hesap bilgisi sorgulama sayfası üzerinden eğer HGS etiketi PTT üzerinden alındıysa PTT’nin sayfasına yönlendirilerek tüm geçiş detaylarına, HGS etiket numarası ve araç sınıfı gibi tüm bilgilere de ulaşılabiliyor.

HGS sorgulama işlemleriyle alakalı daha detaylı bilgi için HGS sorgulaması nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca otoban ücretleri için otoban geçiş ücretleri yazımızı ziyaret edin. 

OGS Bakiye ve Geçiş Bilgileri Nereden Öğrenilir?

HGS bakiyesi ve geçiş bilgileri, e-Devlet araçlarım sayfası veya e-Devlet OGS geçiş bilgileri sorgulama sayfası üzerinden öğrenilebilir.

Araç Ruhsat Seri Numarası Nereden Öğrenilir?

Araç ruhsat seri numarası, araç ruhsatında yer alan belge seri ve no kısmından veya e-Devlet araçlarım sayfasından “tescil belgesi seri numarası” adıyla yer alan kısımdan öğrenebilir. İlk iki harfi ruhsat seri, kalan rakamalar ise ruhsat numarasını ifade eder.

Araç Ruhsat Seri Numarası

Araç Motor ve Şasi Numarasını Nereden Öğrenilir?

Motor ve şasi numarası, araç ruhsatı dışında e-Devlet araçlarım sayfasında yer alan muayene sekmesi içesindeki egzoz emisyon muayene bilgileri kısmından veya yine e-Devlet üzerinde yer alan egzoz emisyon ölçümü sorgulama sayfası üzerinden ölçüm raporu indirilerek öğrenilebilir. Ayrıca barkodlu araç muayene raporu sorgulama sayfası üzerinden de motor ve şasi numarası ayrıca öğrenebilir.

Kaynaklar:

Türkiye.gov.tr Araçlarım Sayfası

Hesapkurdu.com Egzoz Emisyon Ölçümü 

Hesapkurdu.com Şasi Numarası


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et