Çocuklar İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Güncelleme: 16.04.2021 Yayımlama: 01.11.2019 | Okuma Süresi: 3 dk.

Çocuk sağlığı, aileler için en önemli konulardan bir tanesidir. Sağlık  hizmetlerinde artan maliyetler ve enflasyon oranları, ailelerin sağlık masraflarını aynı oranda artırıyor. Durum böyle olunca tamamlayıcı sağlık sigortası ailelere destek oluyor. İyi bir şekilde çocuk yetiştirmek sadece iyi bir eğitim vermekle kalmaz, çocuğunuzun sağlığı da her şeyden daha önce gelir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları  

Sadece çocuğunuz için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabileceğiniz gibi aile olarak da sağlık poliçesi satın alabilirsiniz. Birçok sigorta firması, tamamlayıcı sağlık sigortasının aile poliçesi olarak düzenlenmesi durumunda indirim yapabiliyor. Sadece çocuğunuzu sigortalatmak yerine aile poliçesi yaptırıyor olmanız daha avantajlı olacaktır. Çünkü tek bir çocuk için ödenecek olan prim tutarı aile fertlerinin hepsi için ödenecek tutardan fazla olabilir. Ayrıca aile poliçesi satın alındığında vergi indiriminden de yararlanılabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası aile indiriminden yararlanabilmek için en az 2 kişinin aynı şirket üzerinden sigortaya sahip olması gerekmektedir. 

Sağlık Sigortası Vergiden Nasıl Düşülür bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin.

Çocuklarınız İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK anlaşmalı olan tüm özel hastanelerden sadece fark ücretini ödeyerek sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında 2 ana teminat bulunur. Bu teminatlar yatarak ve ayakta olmak üzere, sağlık poliçesinde yer alan kişilere ayrı ayrı sunulur.

  • Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak gerçekleştirdiğimiz yani 24 saatten fazla süren tedavilerin masrafları bu teminat ile karşılanır. Evde bakım, suni uzuv, tıbbi malzeme ve ambulans hizmetleri de bu teminat türü kapsamında karşılanır. Ameliyatlar ise yatarak tedavi teminatı kapsamı dahilinde limitsiz olarak karşılanır. Sağlık sigortası ameliyat teminatı hakkında detaylı bilgiyi sağlık sigortası ameliyat teminatı sayfamızdan edinin.

  • Ayakta Tedavi Teminatı

Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon ayakta tedavi teminatı kapsamında karşılanan tedavilerdir. Sigorta firmasına bağlı olarak yıllık muayene adetleri değişkenlik gösterir. 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm teminatlar çocuklar için düzenlenecek olan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi kapsamında geçerli olacaktır. Unutmayın, ailenizin geleceğini planlamak oldukça sorumluluk gerektiren bir iştir. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Çocuk Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Çocuğunuza tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmeniz için bazı seçenekler mevcuttur. Aşağıda sayacağımız bu seçenekler içerisinden size uygun olanı seçerek çocuğunuza tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

  • Kendinizin veya eşinizin mevcut sağlık sigortası varsa çocuğunuz için ek prim ödeyerek sağlık poliçenize dahil edebilirsiniz.
  • Eğer kendinizin veya eşinizin herhangi bir sağlık sigortası poliçesi mevcut değilse, aile poliçesi satın alabilirsiniz. Böylece, aile olarak tek bir poliçe altında sigortalanmış olursunuz. Sigorta firmaları aile poliçesi satın alan ailelere genelde bir indirim de uygular. Sağlık poliçesi daha avantajlı hale gelmiş olur.
  • Diğer bir seçenekte, sadece çocuğunuz için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktır. Ancak sadece çocuk için yaptırılacak sağlık sigortalarında, sigorta firması bulma seçeneğinizi azalacaktır. Bu da ödeyeceğiniz primi yükseltebilir. Bunu da dikkate almalısınız.

Burada dikkate almanız gereken diğer bir noktaysa çocuklarınız 25 yaşına gelene kadar ve evlenmemiş olması şartıyla aile poliçesi içinde kalabilir. 25 yaşını aşan genç yetişkinler bireysel sağlık sigortalarını kendileri yaptırabilirler.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Ne İşe Yarar bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edin.

18 Yaş Altı Çocuklar İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Aile de 18 yaş altında çocuk varsa ve ebeveynler çocuklarına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanın üç farklı yolu vardır. 

İlk olarak; ebeveynlerin özel sağlık sigortaları varsa çocuklarını da dahil ederek tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilirler. Ebeveynler arasında sadece anne veya sadece babanın olması durumunda da çocuklara tamamlayıcı sağlık sigortası yapılabilir. 

İkinci olarak; ebeveynlerin özel sağlık sigortaları yoksa sadece çocukları için almak yerine tüm aile fertleri için sağlık sigortası yaptırarak düşük prim ödemeleriyle sigorta sahibi olabilirler. 

Son olarak ise; ebeveynler sadece çocukları için özel sağlık sigortası alabilir. Fakat bu durumda sigorta şirketi seçenekleri azalır, ödenecek prim ücretleri artar ve vergilerden faydalanılamaz.

Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anne adayları doğumdan önce ve doğum sırasında olabilecek risklere karşı sigorta yaptırabilir. Yeni doğan bebekleri için de doğumdan sonra sigorta yaptırılır. Yeni doğan bebekler için özel sağlık sigortası geniş kapsamlı sağlık hizmeti sunar fakat bütçesi özel sağlık sigortasına yetmeyenler için tamamlayıcı sağlık sigortası devreye girer. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı limitsiz karşılanır fakat yaptırmadan önce annenin de sağlık poliçesine eklenmesi gerekir.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et