Ray Sigorta, Türk Hava Yolları, Denizcilik işletmeleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), Devlet Demiryolları girişimleri ile 1958 yılında ülkemizde kurulmuştur.

Ray Zorunlu Deprem Sigortası

Depremin ve depremin doğrudan neden olacağı yangın, infilak, tsunami ve yer kayması sonucunda oluşacak maddi zararları Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından teminat altına alarak binanızda meydana gelebilecek hasarları güvence altına alabilirsiniz.

İnşaatı henüz tamamlanmamış olan konutlar için sigorta işlemi yapılamamaktadır ve sigorta süresi bir yıl olarak belirlenmiş olup müşterilerinin isteğine göre sözleşme süresi her yıl yenilenebilir. 

Sigortalıya verilecek olan tazminat miktarı, Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından yasa ve poliçe hükümlerine göre tespit edildikten sonra, sigorta bedelini aşmamak kaydı ile en geç bir ay içerisinde tazminat hak sahibine ödenmektedir.

Kiracılar poliçeden yararlanamamaktadır. Kiracı deprem sigortasını “Sigorta Ettiren” sıfatı ile sadece ev sahibi adına yaptırabilir. Ancak her zaman tazminat “Hak Sahibi” olarak belirlenen kişiye ödenmektedir.


Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et