Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Güncelleme: 20.08.2021 Yayımlama: 08.03.2017 | Okuma Süresi: 5 dk.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, kart almadan önce bankaya bir mevduat blokesi güvencesi vererek (bir mevduat hesabı açtırarak) alınabilen kredi kartı türüdür. Başvuru aşaması her ne kadar farklı olsa da kullanım açısından diğer kredi kartlarından bir farkı yoktur. Tüm kredi kartlarında olduğu gibi blokeli kredi kartıyla da taksitli alışveriş yapılabilir, puan kazanılabilir.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartları sayfamızı ziyaret edin. Tablo ise internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Teminatlı Kredi Kartına Neden İhtiyaç Duyulur?

Daha önce kredi ve kredi kartı sorunları nedeniyle idari veya kanuni takip yaşanmış, ancak sonrasında borçların kapatılmasına rağmen yeni kredi kartı başvurusu onaylanmıyorsa bloke teminatlı kredi kartına başvurusu yapılabilir. Çünkü kredi notunu yükseltmek için en etkili yöntem aktif ve düzenli olarak bir kredi kartı kullanmaktır. Mevcutta bir kredi kartı olmayan ve adına kredi kartı onaylanmayan kişiler için blokeli bir kredi kartı iyi bir alternatif olabilir. 

Öte yandan alternatif bankaları değerlendirmeden doğrudan bloke teminatlı kredi kartlarına yönelmek de tam anlamı ile doğru değildir. Bunun için verilerimize göre nispeten diğer kredi kartlarına kıyasla daha kolay onaylanan kredi kartlarını aşağıda listeledik:

Bloke Teminatlı (İpotekli) Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

Bloke teminatlı kredi kartlarının kullanımı çok yaygın olmadığından internetten veya cep telefonu ile başvurmak mümkün değildir. Başvuru yapmak için bankaya gittiğinizde de ne istediğinizi doğru anlatmanız bu nedenle önem taşır. Ayrıca nakit blokajlı kredi kartı için verebileceğiniz bloke tutarı minimumda kart limitinizin üzerinde olmalıdır. 

Başvuru süreci şu şekilde işler:

 1. Bloke verilecek tutarının yatırılacağı mevduat hesabı açılır.(Dilerseniz vadeli mevduat hesabı açtırarak faiz getirisi de elde edebilirsiniz.)
 2. Açtırılan hesaba istinaden banka personeli kredi kartı başvurusunu alır.
 3. Banka mevcutta bir yasal takip olup olmadığını kontrol eder.
 4. Banka verilen teminata bloke uygular.
 5. Eğer mevcutta bir yasal takip yoksa bloke olarak verilen tutarın yaklaşık %80'i civarında kredi kartı limiti tanımlanır. Örneğin bloke olması için hesaba 1.000 TL yatırıldıysa 800 TL'ye yakın limitli bir kredi kartı alınabilir. 

Ayrıca genel olarak kredi kartı dönem borucunun tamamının ödenmesi istenir. Yani genel olarak asgari ödeme uygulaması bloke teminatlı kredi kartlarında mevcut değildir. İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için internetten kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin.


Gelirinize göre alabileceğiniz kredi kartı limitini kredi kartı limit hesaplama sayfamızdan, kredi kartı üzerinden nakit çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz faizi ise taksitli nakit avans sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 


Bloke Teminatlı Kredi Kartı Aldıktan Ne Kadar Süre Sonra Kredi Kullanılabilir?

Bloke teminatlı kredi kartını düzenli ve aktif olarak kullanılmaya başlandıktan sonra kredi notu yükselmeye başlar. Ne kadar süre sonra kredi kullanılabileceği ise geçmiş çalışma düzenine ve mevcut kredi notuna göre değişkenlik gösterir. Ancak bir genelleme olarak geçmişte kredi veya kredi kartı takibe düşmüş veya iki dönemden fazla gecikmeler oldu ise kredi notunun sorunsuz bir şekilde kredi kullanılacak 1.500 seviyelerine gelmesi 1 veya 1,5 yıl sürebilir. 

En Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
1-699 700 -1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Bu konuda daha detaylı bilgi için kredi notum kaç olmalı yazımızı inceleyin. 

Bloke Teminatlı (İpotekli) Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?
Bloke Teminatlı (İpotekli) Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı, yapısı gereği bankalar açısından en riskli grupta yer alan kişileri müşterileri yapmaları anlamına geliyor. Bunun için bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar, bu ürünlerine reklam yaparak çok ön plana çıkarmıyor veya dönemsel olarak durdurabiliyor. Bunun için bloke teminatlı kredi kartı edinmek istediğiniz dönemde bankaların çağrı merkezleri veya şubeleri üzerinden bilgi alınması önemlidir. Öte yandan son dönemde bloke teminatlı kredi kartı ile en öne çıkan banka Kuveyt Türk'tür. Bunun yanında dönemsel olarak TEB ve Ziraat Bankası da bloke teminatlı kredi kartı ürününü aktif edebiliyor.


Ayrıca herhangi bir bankadan bloke teminatlı kredi kartı kullandınız veya ilerleyen dönemlerde kullanırsanız, aşağıdaki yorum kısmımıza hangi bankadan ve hangi şartlarda kullandığınızı yazarsanız ihtiyacı olan diğer kullanıcılarımız da bu konuda bilgilenmiş olur.

20.11.2017 tarihli kullanıcı yorumu:

"Merhaba, benim puanım 1.200 civarlarında Kuveyt Türk'ten 1.100 TL bloke ettirerek 1.000 TL limitli kredi kartını 1 yıldır kullanıyorum. Onaylanınca kartımı da hemen verdiler zaten. Ancak şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz netten yok. Bilgilerinize." 

05.04.2019 tarihli kullanıcı yorumu:

"Ben de Kuveyt Türk vardı 1.250 TL yatırdım 1.000 TL limitli kart verdiler, ING Bank 800 TL ye 600 TL limitli kart verdi, en iyisi Albaraka Türk 750 TL yatırdım 750 TL limitli kart verdi hem kart Worldcard özellikli iyi oluyor, Fibabanka teminatlı verelim dedi ama 1.000 TL'ye 500 TL vereceklerdi kabul etmedim sadece 3 banka var şu anda bildiklerim bunlar"


Kredi Notuna Göre Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
CEPTETEB Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
Enpara.com Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyorKefil istenmiyor

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar, evrak ve kefil talep etmemelerinde ve süreçlerinin tamamen online olmasından dolayı diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi kullanıdırımı yapıyor. Ayrıca düşük kredi notu olan müşterilere kredi kullandırma oranları da verilerimize göre daha yüksektir. Bu konuda daha detaylı bilgi için kolay kredi yazımızı inceleyin. 

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

15.000 TL 36 Ay Vade

Toplam Maliyet 20.509 TL
Faiz Oranı %1,48
Aylık Taksit 568 TL
Toplam Maliyet 20.549 TL
Faiz Oranı %1,49
Aylık Taksit 569 TL
Toplam Maliyet 20.952 TL
Faiz Oranı %1,59
Aylık Taksit 580 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için kredi faiz oranları sayfamızı, hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Teminatlı Kredi Kartı Avantajlar ve Dezavantajları

Avantajları:

 • Düşük limitli de olsa bir kredi kartına sahip olursunuz.
 • Bu kart sayesinde düzenli ödemeler yaparak kredi notunu yükseltip banka çalışmalarına yeniden başlanabilir.
 • Vadeli mevduat hesabı açtırarak kartın alınmış olması aynı zamanda birikim de yapılmasına olanak sağlar.
 • Kredi kartı ile acil ihtiyaçlarda taksit yaparak bütçe rahatlatılabilir.

Dezavantajları:

 • Kredi kartı aidatı gibi konularda itiraz etme şansı olmaz.
 • Kredi kartının limiti blokeli vadeli mevduat tutarına bağlı olduğu için uzun vadeli taksitli alışverişlerden kaçınmak gerekebilir.
 • Kredi kartı borcunun kısa süreli geciktirme durumunda bile banka blokeli hesaptan alacağını tahsil ederek kartı kapatma yoluna gidebilir. 

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et