Ergo Sigorta

Ergo Sigorta, Dünya'nın en büyük reasürans şirketlerinden biri Swiss Re’nin, iştiraklerinden olan La Suisse Türkiye Umum Mümessilliği, 1981 yılında Avrupa Sigorta Aracılığı A.Ş. adıyla ülkemizde faaliyetlerine başladı. Avrupa Holding ve Swiss RE düzenlenen sigortacılık yasası ile faaliyetlerini İsviçre Sigorta A.Ş adı altında birleştirdi ve La Suisse Umum Sigorta hisselerini İsviçre Sigortaya devredince 2006 yılında Swiss Re ile ortaklığa son verildi. Münich Re, dünyanın en büyük ikinci reasürans şirketi olup Ergo International AG hisselerinin çoğunluğuna sahip olmasıyla Avrupa Holding ile anlaşarak hisselerinin yüzde 75’lik kısmını devralarak faaliyetlerini Ergoisviçre adı altında yürütmeye başladı. Alman markası olan Ergo, markasında İsviçre adını taşımak istemediği için 2010 yılında marka değişim kampanyası ile isim değişikliği yaparak Ergo unvanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Ergo Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 211 11 11

Genel Müdürlük Adresi: Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:4 AKKOM Ofis Park 2. Blok Kat:10-13 Ümraniye – İSTANBUL

Ergo Sigorta Ürünleri

Sigorta sektöründe, Türkiye’de bulanan firmaların başında gelen Ergo Sigorta, 461 milyon TL sermayesi ve 624 milyon TL prim üretimi ile bireysel ve kurumsal müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarına çözüm üretmekte ve her koşulda müşterilerinin yanında olmaya çalışmaktadır.

  • Trafik Sigortası
  • Kasko Sigortası
  • Sağlık Sigortası
  • Seyahat Sigortası
  • Hayat Sigortası
  • Dask
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Bireysel Emeklilik Sigortası

Ergo Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç sahiplerinin yaptırmak zorunda oldukları, ani veya harici gerçekleşecek bir kaza sonucunda üçüncü şahıslara verilebilecek, bedensel ve maddi zararlara karşı sigortalının üzerine düşen hukuki sorumluluğu güvence altına alan sigorta türüdür.

Ergo Sigorta Kasko Sigortası

Kasko sigortası, karayollarında hareket edebilen tüm araçlar için geçerli olan, araç sahibinin kendi hatası olsa bile tüm durumlarda uğranan zararı güvence altına alan bir sigortadır.

Ergo Sigorta Sağlık Sigortası

Sigorta süresi boyunca, sigortalının hastalanması veya herhangi bir kaza sonucu yaralanması durumunda, tedavi masraflarını karşılamaya yönelik hazırlanan poliçede yazılan miktar kadarını güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Ergo Sigorta Seyahat Sigortası

Tüm seyahatleriniz sırasında karşılaşabileceğiniz olası kazalara karşı sigortalıyı garanti altına alan ve yapılan sağlık sigortası ile müşterilerinin memnuniyetini artırmaya yönelik olan sigortalardır.

Ergo Sigorta Hayat Sigortası

Hayat sigortası, sigortalının yaşamını kaybetmesi, kaza sonucu iş görememe durumu veya hastalık sonucunda oluşabilecek risklere karşı hayatınızdaki olumsuz durumlara teminat oluşturan, 18-60 yaş arasındaki herkesin yararlanabileceği sigorta çeşididir.

Ergo Sigorta Dask

587 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında belirtilmiş yerler Zorunlu Deprem Sigortası'na tabi tutulmaktadır. Zorunlu Deprem Sigortası ile deprem ve depremin oluşturduğu sigortalı binalardaki hasarları sigorta bedeline kadar teminat altına alan ve hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenize yardımcı olan sigorta türüdür.

Ergo Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, sigorta süresince karşılaşılabilecek ani ve harici kazalarda, sigortalının kendi iradesi dışında hayatını kaybetmesi veya bedensel herhangi bir arızaya maruz kaldığında hayatını rahatça sürdürmesine yardımcı olacak sigorta türüdür.

Ergo Sigorta Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel emeklilik sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumları’ndan alacağınız emeklilik maaşına ek olacak şekilde düzenlenen, en az 10 yıl boyunca bireysel emeklilik sisteminde bulunmak koşu ile 56 yaşının tamamlanmasıyla emekliliğe hak kazanabileceğiniz sigorta türüdür.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et