DASK UAVT Adres Kodu

Güncelleme: 06.10.2021 Yayımlama: 06.12.2018 | Okuma Süresi: 2 dk.

DASK adres kodu, Doğal Afet Sigorta Kurumu (DASK) tarafından ülke sınırları içerisindeki tüm konutlara verilen 10 haneli özel bir numaradır. Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) için gerekli olan poliçe, her konuta özel olan adres koduna göre düzenlenmektedir. 

DASK adres kodu, her konuta özel olduğu için ev sahibinin değişmesi söz konusu olduğunda da adres kodu değişmeyecektir. 2013 yılı ve daha sonrası için kira geliri beyannamesinde adres kodu girilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Kod girildikten sonra adres bilgisi otomatik olarak doldurulmaktadır. 

Online DASK Sigortası Teklifleri

UAVT Adres Kodu Nedir?

Adres kodlarının kayıtlı olduğu Ulusal Adres Veri Tabanı’nın kısa adı UAVT’dir. Oturduğunuz evin veya iş yerinin bir kapı numarası bir de tekil UAVT kodu bulunmaktadır. Bu kod ile taşınmazlar tanınmaktadır.

DASK Adres Kodu Sorgulama

Adres Kodu Sorgulama

DASK adres kodunu birden fazla yöntemle öğrenebilirsiniz;

  • Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) web sayfasından (DASK internet sitesinden adres kodunu öğrenmek için linki tıklayın.)
  • Konutunuzun bağlı olduğu muhtarlık, belediye ya da ilçe Nüfus Müdürlüklerinden,
  • E-devlet uygulaması üzerinden,
  • Nüfus, Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden,

Ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

DASK Adres Kodu Doğrulama

Adres Kodu Doğrulama

DASK web sayfasından (adreskodu.dask.gov.tr) “Adres Kodunu Doğrula” sekmesini seçerek adres kodunu girerek adresinizin detaylarını görebilir ve kodunuzun doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

 DASK poliçesini sorgulayabilmeniz için adres kodu gereklidir. DASK poliçesi sorgulatmak istiyorsanız DASK poliçe sorgulama sayfamızı ziyaret edin. 

DASK Adres Kodu Neden Gereklidir?

Adres takibini her kurum için daha kolay hale getiren DASK adres kodunun gereklilik nedenleri aşağıdaki gibidir; 

  • Deprem sigortası yapılırken oluşabilecek yanlış adres bilgisi gibi herhangi bir sorunla karşılaşma durumu ortadan kalkabilmektedir. 
  • Adres kodu sayesinde sigorta ve diğer kurum işlemleriniz daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.
  • Poliçenizi yenilemeniz gerektiği durumlarda, DASK tarafından adres kodunuzu sayesinde size özel uygulanacak indirimlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.
  • Olası bir deprem sonrası sigortalı konuta ya da iş yerine kolayca ulaşılır.
  • Zorunlu olan DASK sigortasını yaptırmayan konutların tespiti daha kolay bir şekilde sağlanacaktır. 

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Adres Kodu Olmadan DASK Yaptırılabilir mi?

Adres kodu olmadan poliçe üretimi yapılamadığı için Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırmak mümkün değildir. 

1 Mart 2013 tarihinden itibaren bütün zorunlu deprem sigortası poliçeleri UAVT (Ulusal Adres Veri Tabanı) üzerinden üretilmeye başlamıştır. Bu sisteme bağlı olarak adres kodu olmadan poliçe üretimi yapılamaz.

Adresinizle ilgili bir hata varsa doğru adresinizi ve adres kodunuzu muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kaynak:

Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK Adres Kodu


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et